L-kullens utställningar, Sibirisk katt
född 131106

Far: CH/PR SE*Tsarhegen's Kajam, SIB n 03
Mor: SC S*Klintgården's Anne Bonny, SIB f 09

S*Marinette's Lydija, SIBf03

140928  Dalälvskatten, Lena Björkander, kl 9, CAC
140823  Järva kk, Britt-Marie Pedersen, kl 11, Ex 1, BIV, NOM

140426  Sundsvalls kk, Donatella Mastrangelo, kl 12, Ex 3
140309  Stockholms kk, Michael Edström, kl 12, Ex 3
140308  Stockholms kk, Annelie Persson, kl 12, Ex 3



S*Marinette's Lukyan, SIBd

140928  Dalälvskatten, Robert Lubrano, kl 9, CAC
140927  Dalälvskatten, Jörgen Billing, kl 9, CAC

140309  Stockholms kk, Annelie Persson, kl 12, Ex 1
140308  Stockholms kk, Lena Björkander, kl 12, Ex 1



S*Marinette's Leela, SIBf03         


150103  Fräsets kk, Mats Askett, kl 9              

141115  Hälsingekatten, Åsa Hammarlund, kl 9, CAC      

140927  Dalälvskatten, Robert Lubrano, kl 9, CAC

140615  Uppsala kk, Donatella Mastrangelo, kl 11, Ex 1 
140614  Uppsala kk, Annelie Persson, kl 11, Ex 1, BIV, NOM

140426  Sundsvalls kk, Donatella Mastrangelo, kl 12, Ex 2 
140406  Björkstakatten, Eva Porat, kl 12, Ex 1, NOM
140405  Björkstakatten, Lene Glem, kl 12, Ex 1
140309  Stockholms kk, Michael Edström, kl 12, Ex 1
140308  Stockholms kk, Annelie Persson, kl 12, Ex 2



S*Marinette's Lavinja, SIBf03,
född 130611

140928  Dalälvskatten, Lena Björkander, kl 9, Ex 2

140823  Järva kk, Britt-Marie Pedersen, kl 11, Ex 2

140426  Sundsvalls kk, Donatella Mastrangel12, kl 12, Ex 4
140309  Stockholms kk, Michael Edström, kl 12, Ex 2
140308  Stockholms kk, Annelie Persson, kl 12, Ex 1




I-kullens utställningar, Sibirisk katt, född 110604

Far: SMälarhöjden's Aleksej, SIB n 09
Mor: SC S*Klintgården's Anne Bonny, SIB f 09



S*Marinette's Izelie, SIB f 03, född 110604

111120 Järva kk, Jörgen Frithiof, kl 12, Ex 1
111105 NORAK, Kristiina Rautio, kl 12, Ex 1, BIV-T
111002 Dalälvskatten, Raymond A Saetre, kl 12, Ex 1
111001 Dalälvskatten, Alexey Shchukin, kl 12, Ex 1
110917 Mellansvenska kk, Annelie Persson, kl 12, Ex1, NOM


S*Marinette's Izaia, SIB d 09, född 110604

121103  Gestrica kk, Bertil Johansson, kl 10, CAP

120108 Fräsets kk, Sirpa Lindelöf, kl 11, Ex 1
120107 Fräsets kk, Robert Lubrano, kl 11. Ex 1

111120 Järva kk, Jörgen Frithiof, kl 12, Ex 1
111105 NORAK, Kristiina Rautio, Klass 12, Ex 1
111002 Dalälvskatten, Raymond A Saetre, kl 12, Ex 1
111001 Dalälvskatten, Alexey Shuchukin, kl 12, Ex 1
110917 Mellansvenska kk, Annelie Persson, kl 12, Ex 1



Ivar, SIB 
n 09, född 110604

111002  Dalälvskatten, Annelie Persson, kl 12, Ex 1
111001  Dalälvskatten, Alexey Shchukin, kl 12, Ex 1


H-kullens utställningar, Sibirisk katt, född 110526

Far: IC S*Klintgården's Ramirez, SIB n 09
Mor: CH S*Spinnsibb's Chaila Findzovna, SIB d 24

Helix, SIB d 09 24

110903  Sundsvalls kk,  SIB-utställningen, Kaj Ruonala, kl 12, Ex 1, NOM


Hermez, SIB d 24

110903  Sundsvalls kk, SIB-utställningen, Jörgen Frithiof, kl 12, Ex 2


Heroz, SIB d 24

121103  Gestrica kk, Kristiina Rautio, kl 10, CAP
110903  Sundsvalls kk, SIB-utställningen, Jörgen Frithiof, kl 12, Ex 1, NOM



G-kullens utställningar, Maine Coon,
född 101202


Far:  S*Shantaram's Skywarrior, MCO ns 03
Mor: S*Ruskpricken's Hjördis, MCO fs 03 22

Gibzon, MCO as 03

110306  Gestrica kk, Åsa Hammarlund, kl 12, Ex 1
110305  Gestrica kk, Raymond Allesandro Saetre, kl 12, Ex 1.    NOM i Maine Coon-kattspecialen.


Grazilia, MCO fs 09

110702  Kk SVISS, Yan Roca-Folch, kl 11, Ex 1 



F-kullens utställningar, Sibirisk katt,
född 101025


Far: SC FIN*Lumikissan OlliKolli, SIBn24
Mor: IC S*Vintermarken's Amandha af Aarii, SIB n 09 23

Feodora, SIB n 23

110903  Sundsvalls kk, SIB-utställningen, Aliosha Romero, kl 9, Ex 4
1105021 Hälsingekatten, Maud Olsen Johansson, kl 11, Ex 2
 
110326  Stockholms kk, Alexey Shchukin, kl 12, Ex 1
110306  Gestrica kk, Karina Bjuran, kl 12, Ex 1, BIV-T
110305  Gestrica kk, Raymond Allesandro Saetre, kl 12, EX 1 




E-kullens utställningar, Sibirisk katt,
född 100628


Evisej, SIB d 24

110109  Fräsets kk, Lena Nordström, kl 11, Ex 1
110108  Uppsala kk, Satu Hämälainen, kl 11, Ex 1
101212  Birka kk, Erik Reijers, kl 12, Ex 1 BIV
101211  Birka kk, Lee Selassa, kl 12, Ex 1
101114  Järva kk, Robert Lubrano, kl 12, Ex 1


D-kullens utställningar, Sibirisk katt, född 091026

Far: S*Magica de Vil's Gordon Ramsay, SBI n 24
Mor: IC S*Vintermarken's Amandha af Aarii, SBI n 09 23

Danica Elara, SIB n 09 23

111001   Dalälvskatten, Aliosha Romero, CACIB, BIV
110903  Sundsvalls kk, SIB-utställningen, Raymond Allessandro Saetre, kl 7, Ex 2
100926  Dalälvskatten,  Marie Westerlund, kl 7, Ex 1, inget cert
100925  Dalälvskatten, Michael Edström, kl 7, CACIB, NOM

100904  Mellansvenska kk, Michael Edström, kl 9, CHAMPION, BIV
100829  Gestrica kk, Henry Hornell, kl 9, CAC
100828  Gestrica kk, Anne Veland, kl 9, CAC

100801  Kk Klöset, Michael Edström, kl 11, Ex 1, BIV-T, NOM
100731  Kk Klöset, Britt-Maria Pedersen, kl 11, Ex 1
100704 Värmlands kk, Åsa Hammarlund, kl 11, Ex 1
100606 Nerikes kk, Magdalena Kudra, kl 11, Ex 1, BIV-T
100509 Fräsets kk, Lena Nordström, kl 11, Ex 1 BIV
100508 Fräsets kk, Dorte Kaae, kl 11, Ex 1

100214 Alfakatten, Joélle Monney Pillonel, kl 12, Ex 1, BIV-U/J 
100130  Nerikes kk, Anne Veland, kl 12, Ex1


Dallaz Discovery, SIB n 23

100509  Dackekatten, Alexey Shuhukin, kl 11, Ex 1




C-kullens utställningar, Maine Coon,
född 090326


Far:  S*Ylletrollet's Elton, MCO n
Mor: IC (N)Catfellow's Immortal, MCO f

Candy, MCO f

100523 Sundsvalls kk, Maud Olsen-Johansson, kl 9, Ex 1
100417 Björkstakatten, Anette Engvall, kl 9, CAC

091128 Birka kk, Raymond A Seatre, kl 11, Ex 2



B-kullens utställningar, Helig Birma

-------------------


A-kullens utställningar, Helig Birma,
född 070319

Far:   S*My Star's Dimmalimm, SBI c
Mor:  CH Queenie af Khanikatt (N) SBI d

Armani Apricot (Ramses), SBI d

071202  Skogkattklubben Birka, Sirpa Lindelöv, kl 11, Ex 1
071111    Stockholms kk, Kristina Rautio, kl 11, Ex 1, BIV
070922  Medelpads kk, Alva Uddin, kl 11, Ex 1